Anunțuri

Filarmonica „Paul Constantinescu” Ploieşti, în programul său de promovare şi valorificare a fenomenului cultural muzical, naţional şi universal, organizează săptămânal, concerte susţinute de cele două orchestre profesioniste, simfonică şi folclorică la sediul din strada Anton Pann, nr. 5.

O altă categorie de manifestări artistice sunt Concertele educative, care se adresează in principal tinerilor cât şi tuturor celor care doresc să înţeleagă muzica, indiferent de vârstă. Concertele speciale ocazionate de sărbătorirea diferitelor evenimente, care se petrec în viaţa comunităţii, manifestările multiculturale (conferinţe, seminarii, workshop-uri, masterclass-uri), lansările de carte, dar şi expoziţiile fac parte din oferta noastră culturală.

Venim în întâmpinarea dumneavoastră în vederea realizării unor parteneriate de lungă durată prin care, împreună să putem promova activităţile, concertele şi recitalurile susţinute de Filarmonica „Paul Constantinescu” din Ploieşti publicului larg.

Filarmonica „Paul Constantinescu” din Ploieşti îşi propune începând cu stagiunea 2014 să-şi extindă programul cultural printr-o serie de proiecte care doresc să aducă în prim plan cultura muzicală, promovând arta contemporană, naţională şi internaţională şi să atragă interesul pentru cultură în rândul publicului meloman

1. Printre aceste proiecte se numără:
  2. Programul „Musica Universalis”
  3. Programul „Baroc şi Clasic”
  4. Programul „Jazz-Pop-Rock ” – J.P.R.
  5. Programul „Joc şi cânt”
  6. Programul „Prichindel”
  7. Programul „Zilele Muzicale ale Filarmonicii”
  8. Workshop-uri, Conferinţe, Masterclass-uri