Jazz on the Rooftop IV – 20-22 august 2021

Jazz on the Rooftop, cel mai așteptat eveniment cultural al verii la Ploiești, se pregătește pentru o nouă ediție, cea de-a patra.

Un proiect marca Ploiești Jazz Festival, Jazz on the Rooftop vă așteaptă, în intervalul 20-22 august 2021 să vă bucurați de trei zile de jazz la înălțime, pe terasa clădirii Primăriei Ploiești!

Ne vor încânta Ploiești Jazz Trio & Julie Mayaya și Cali Quartet (vineri, 20 august), Sonotera Ensemble – Saxophone Mantras și A-C Leonte & The Bash (sâmbătă, 21 august), Cătălina Beta & Friends și Rareș Totu’s Midnight Sun feat. Dean Bowman (duminică, 22 august). Prezintă Andi Enache.

Toate concertele vor începe la ora 19:00.

Concertul se va desfășura cu public și va fi transmis și integral live pe Virtual Concert Hall.

Concertul va fi transmis în direct, iar biletele virtuale pot fi achiziționate de aici.

Acoperișul Primăriei Ploiești