Enescu, jupuit de viu – 29 noiembrie 2024

Nu rata vizionarea în premieră a filmului „ENESCU, jupuit de viu”, regizat de Toma Enache, o poveste captivantă despre geniu, iubire, sacrificiu și muzică nemuritoare!

La finalul proiecției, vei avea șansa de a-i adresa regizorului întrebări legate de acest extraordinar film. Lasă-te purtat într-o călătorie emoționantă prin viața tumultuoasă a marelui compozitor George Enescu, pentru a fi martor la o iubire sfâșietoare, la sacrificiile făcute pentru artă și la relațiile complexe care i-au influențat creația.

De ce să nu ratezi acest film?

• Interpretare de excepție: actorii aduc la viață personaje memorabile, imprimându-le stări care te vor ține cu sufletul la gură.
  • Poveste autentică: bazat pe fapte reale, filmul oferă o perspectivă profundă asupra vieții și operei lui Enescu.
  • Muzică sublimă: coloana sonoră include capodoperele lui Enescu, interpretate magistral, dar și muzică originală.