Canzonetta unei nopți de vară – 30 august 2020

Descriere Concert

“Canzonetta unei nopți de vară” este spectacolul la care vă invităm duminică, 30 august 2020. Începând cu ora 20.00, pe esplanada Bisericii Sf. Andrei din Ploiești îi veți putea reîntâlni pe soliștii Maria-Mădălina Constantin si Alin Horia Mânzat, actrița Anca Sigartău, baritonul Iordache Basalic, tenorul Liviu Indricău și violoncelistul Valentin Dimitrie Simion, care vă vor bucura sufletele cu unele dintre cele mai frumoase canzonette.

Evenimentul este organizat de Filarmonica “Paul Constantinescu” Ploiești, Casa de Cultură I.L. Caragiale Ploiești, Primăria Ploiești, BES România, All*s 2, SmartArt Association și Teatrul Dramaturgilor Români.

Biletele, în valoare de 25 de lei (acces general), se găsesc la casa de bilete a Filarmonicii “Paul Constantinescu” Ploiești.

Pentru relații suplimentare și rezervări puteți suna la numărul de telefon 0734 335 067.

Detalii Concert
    • Locație: