Organigramă

conducere

Vlad Mateescu // director general

Georgiana Frîncu // director adjunct / director artistic


funcții onorifice

Ilarion Ionescu-Galați // director onorific

Walter Hilgers (DE) // director artistic onorific

Ovidiu Bălan // dirijor onorific


orchestra simfonică

Radu Postăvaru // dirijor

Gabriel Croitoru // solist concertist – vioară

Liviu Prunaru // solist concertist – vioară

Ioana Maria Lupașcu // solist concertist – pian

Cosmin Stoica // concertmaestru

Petru Lupan // concertmaestru

Silviu Gherasimescu // șef de partidă – vioara I

Ondin Brezeanu // șef orchestră

Lodrin Marin // artist instrumentist – vioara I

Dana Corina Pîrgaru // artist instrumentist – vioara I

Stoica Spiridon // artist instrumentist – vioara I

Ana-Maria Truță // artist instrumentist – vioara I

Dan Gagiu // artist instrumentist – vioara I

Iulian Vuluță // artist instrumentist – vioara I

Georgiana Ionela Ionescu // artist instrumentist – vioara I

Călin Ceapă // artist instrumentist – vioara I

Frederic Marin // artist instrumentist – vioara I

Lucian Duță // solist instrumentist – vioara a II-a

Stelian Nemțanu // șef de partidă – vioara a II-a

Iolanda Vasilescu // artist instrumentist – vioara a II-a

Carmen Violeta Totti // artist instrumentist – vioara a II-a

Georgiana Caraivan // artist instrumentist – vioara a II-a

Iulia Bândilă-Bolescu // artist instrumentist – vioara a II-a

Venera Paraschiv-Istrate // artist instrumentist – vioara a II-a

Oana Ramona Mareș // artist instrumentist – vioara a II-a

Lavinia Zota // artist instrumentist – vioara a II-a

Mihaela Bordea // artist instrumentist – vioara a II-a

Cristina Cristea // artist instrumentist – vioara a II-a

Georgiana Munteanu // artist instrumentist – violă

Cosmin Faur // artist instrumentist – violă

Mirela Ivan // artist instrumentist – violă

Vasile Călin // artist instrumentist – violă

Bogdan Eugen Cristea // artist instrumentist – violă

Marius Nițu // artist instrumentist – violă

Florin Găureanu // solist instrumentist – violoncel

Eduard Zecheru // șef de partidă – violoncel

Sergiu Marin // artist instrumentist – violoncel

Mihaela Miu // artist instrumentist – violoncel

Sabin Verboschi // artist instrumentist – violoncel

Anca Dumitrescu // artist instrumentist – violoncel

Flaminia Nastai // artist instrumentist – violoncel

Ciprian Matei // artist instrumentist – contrabas

Andrei Frîncu // artist instrumentist – contrabas

Ionuț Florin Cristea // artist instrumentist – contrabas

Mihail Vîrgă // solist instrumentist – flaut

Alina Papară-Borza // șef de partidă – flaut

Roxana Popescu // artist instrumentist – flaut

Cristina Iulia Răducan // artist instrumentist – flaut

Oleg Bălănuță // solist instrumentist – oboi

Daniel Guti // șef de partidă – oboi

Mihai Lujer Lupoaie // artist instrumentist – oboi

Radu Daniel // solist instrumentist – clarinet

Zefir Brezeanu // șef de partidă – clarinet

Elena Stan // artist instrumentist – clarinet

Mihai Pintenaru // artist instrumentist – clarinet

Emil Ionut Mardare // solist instrumentist – fagot

Iulian Nițică // șef de partidă – fagot

Manuela Nițică // artist instrumentist – fagot

Maria Chifu-Martin // artist instrumentist – fagot

Constantin Istrate // solist instrumentist – corn

Radu Andrei // șef de partidă – corn

Cristian Pîrgaru // artist instrumentist – corn

Silviu Carlos Patraș // artist instrumentist – corn

Bogdan Petroșanu // artist instrumentist – corn

Dragoș Cristian Horoba // artist instrumentist – corn

Aurelian Constantin // solist instrumentist – trompetă

Cristian Cucu // șef de partidă – trompetă

Emil Bîzgă // artist instrumentist – trompetă

Sorel Chiriac // artist instrumentist – trompetă

Mirel Alexandru Liță // șef de partidă – trombon

Florin Bîrlădeanu // artist instrumentist – trombon

Radu Emanuel Andron // artist instrumentist – trombon

Petru Ștefan Oprica // artist instrumentist – trombon

Mihai Luigi Corodan // artist instrumentist – tubă

Cristian Radu Văleanu // solist instrumentist – timpani și percuție

Aurelian Despa // șef de partidă – timpani și percuție

Teodora Nistoroiu // artist instrumentist – timpani și percuție

Ioana Maria Văleanu // artist instrumentist – timpani și percuție

Bogdan Iuliu Dumitraș // artist instrumentist – timpani și percuție

Dana Maria Voinescu // artist instrumentist – harpă


orchestra populară

Marian Dovîncă // dirijor

Gelu Voicu // solist vocal

Traian Frîncu // solist vocal

Gigi Stoica // solist vocal

Cezar Ouatu // solist vocal

Violeta Barac-Visarion // solist vocal

Adriana Deaconu // solist vocal

Romeo Văduva  // instrumentist – nai

Constantin Anton // instrumentist – clarinet

Sergiu Băluțel  // instrumentist – clarinet

Vasile Vasile // instrumentist – acordeon

Nicoleta Tudorache // instrumentist – țambal

Virgil Tricu // instrumentist – chitară

Eugen Grigore // instrumentist – chitară

George Vasile // instrumentist – vioară

Marcel Ghemea // instrumentist – vioară

Adrian Neagu // instrumentist – vioară

Laurențiu Vasile // instrumentist – vioară

Mădălin Dobrescu // instrumentist – vioară

Cătălin Anton // instrumentist – vioară

Nicolae Ghiță // instrumentist – violă

Valentin Pandelescu // instrumentist – contrabas


compartiment jazz

Sorin Zlat // pian

Răzvan Cojanu // bass

Laurențiu Ștefan // tobe


organizare evenimente

Loredana Sima // referent de specialitate – secretar

Luminița Avram // referent de specialitate – organizare evenimente

Adrian-Radu Feraru // referent de specialitate – organizare evenimente

Iulia Alexandrescu // referent de specialitate – relații publice / ticketing

Octavian Tudose // referent de specialitate – bibliotecar

Cristina Ionescu // secretar muzical

Ioana Mandeal // consultant artistic

Iulian Blidaru // referent de specialitate – design grafic

Alexandru-Cătălin Angelescu // referent de specialitate – support IT

Alexandru Stoica // recuziter / regizor de scenă / transmisii live

Marian Buruiană // recuziter

Ionuț Aldea // recuziter

Cristian Moisescu // recuziter

Nedelcu Nicolae // recuziter

Ionuț Dumitru // recuziter

Florin Georgescu // recuziter

Cătălin Vlad // recuziter

Mădălin Blidaru // recuziter

Sever Staicu-Boboacă // electroacustician / inginer de sunet


contabilitate

Adriana Delia Tvardochlib Iascinschi // contabil şef

Victoria Dedu // inspector de specialitate

Marilena Ardeleanu // inspector de specialitate

Ioniță Mihaela // inspector de specialitate


achiziții

Răzvan Giuvelea // referent achiziții


juridic

Marius Sava // consilier juridic


resurse umane

Larisa Bălaș // șef serviciu

Oana Popa // referent de specialitate


administrativ

Dumitru Beacă // administrator

Camelia Stancu // arhivar

Vasilica Vasile // garderobier

Magdalena Frîncu // garderobier

Carmen Drăgan // garderobier

Ștefan Stancu // paznic

George Mircea Cernat // paznic