Concert Simfonic – 11 octombrie 2018

Descriere Concert

Violonista din Rusia Anna Savkina este solista invitată în concertul din 11 octombrie de la Filarmonica Paul Constantinescu. De la ora 19.00, orchestra simfonică la al cărei pupitru dijioral se va afla maestrul Dumitru Goia v-a pregătit Simfonia a V-a, în re minor, op. 47 – Dmitri Șostakovici, Dans Rusesc din baletul „Lacul Lebedelor” pentru vioară și orchestră – Piotr Ilici Ceaikovski, „Serenada Melancolică” în si bemol minor, op. 26, pentru vioară și orchestră – Piotr Ilici Ceaikovski „Amintiri despre un loc drag…”, trei piese op. 42 pentru vioară și orchestră (aranjament Aleksandr Glazunov) – Piotr Ilici Ceaikovski, Simfonia a V-a, în re minor, op. 47 – Dmitri Șostakovici și Vals de concert nr. 1, în Re major, op. 47 (Aleksandr Glazunov).

Detalii Concert
  • Locație: