Concert Simfonic – 7 ianuarie 2021

Filarmonica „Paul Constantinescu” vă așteaptă la început de an la un concert excepțional, cu un program  deosebit. Orchestra simfonică ploieșteană și violonistul Florin Ionescu-Galați vă propun spre audiție joi, 7 ianuarie 2021, de la ora 19.00, „La Follia” de Arcangelo Corelli, Concertul in Mi Major pentru vioară și orchestră de J.S. Bach, „Ave Maria” de F. Schubert, „Thais” de J. Massenet, „Jazz Air” de J.S. Bach, „Mica Serenadă” – arr. pentru vioară și orchestră de  W.A. Mozart, „The Easy Winners”, „The Entertainer” și „Elite Syncopations” de Scott Joplin, „Csardas” de V. Monti  și „Hora Staccato” de Grigoraș Dinicu – Jascha Heifetz.

Concertul se va desfășura fără public și va fi transmis integral live pe Virtual Concert Hall.

Concertul va fi transmis în direct, iar biletele virtuale pot fi achiziționate de aici.