Concert Simfonic Extraordinar – 19 septembrie 2019

“Imperialul” lui Ludwig van Beethoven (Concertul pentru pian nr. 5 în Mi bemol major, Op. 73) va răsuna din nou în Sala Ion Baciu a Filarmonicii ploieștene joi, 19 septembrie 2019, de la ora 19.00, într-un concert extraordinar inclus în programul Festivalului Internațional “George Enescu”. În cea de-a doua parte a serii veți putea audia Simfonia nr. 1, în do minor, WAB 101, de Anton Bruckner. Invitat al serii va fi pianistul Constantin Sandu, iar la pupitrul dirijoral al orchestrei simfonice ploieștene se va afla maestrul Radu Postăvaru. Biletele, în valoare de 30 de lei (adulți), 20 de lei (pensionari) și 10 lei (elevi/studenți) se găsesc la casa de bilete a Filarmonicii, la standul special amenajat în hipermarketul Cora Ploiești și online, aici: