Concert Simfonic Extraordinar – 4 mai 2023

Concertul simfonic din data de 4 mai 2023, condus de dirijorul Jin Wang promite o seară de neuitat pentru iubitorii de muzică clasică.

Concertul va debuta cu “The Spring Poem” de Jin Wang, o lucrare în primă audiție absolută, dedicată Filarmonicii “Paul Constantinescu” Ploiești.
În continuare solistul Emanuel Rupa va interpreta Concertul nr. 1 în fa minor, opus 73, pentru clarinet și orchestră de C. M. von Weber.
Concertul se va încheia cu Pasărea de Foc de I. Stravinsky.

Evenimentul va fi unul memorabil pentru iubitorii muzicii clasice prin promisiunea de a oferi audienței o călătorie muzicală deosebită și va demonstra din nou talentul și priceperea excepțională a Orchestrei Simfonice a Filarmonicii Ploiești.

Concertul va fi transmis integral live pe Virtual Concert Hall iar biletele virtuale pot fi achiziționate de aici.