Concert Simfonic în parteneriat cu Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploiești – 20 ianuarie 2020

Descriere Concert

Continuând o frumoasă tradiție şi manifestând un interes deosebit pentru educarea, susținerea și promovarea tinerilor muzicieni, Filarmonica “Paul Constantinescu” organizeazã vineri 20 ianuarie, de la ora 19.00, un nou Concert Simfonic în parteneriat cu Colegiul de Artă “Carmen Sylva” din Ploieşti. Emanuel Rupa (clarinet), Alexandru Chirică (pian), Florentina Stoica (vioară), Bianca Drăgoi (vioară), Ricardo Șarpe (vioară), Denisa Iamandi (soprană), Eduard Alexe (bariton) şi Eva Dumitru (vioară) sunt soliştii care vor evolua alături de orchestra simfonică ploieşteană, care-l va avea la pupitrul dirijoral pe maestrul Ovidiu Bălan. Biletele, în valoare de 15 de lei, sunt disponibile la Casa de Bilete a Filarmonicii.

Detalii Concert
    • Locație: