Ploiești Jazz Festival 2020 – Jam Sessions – 27-29 noiembrie 2020

Filarmonica “Paul Constantinescu” vă invită la Jam Sessions, cu trei seri pline de muzică live. Evenimentul este găzduit de Curtea Berarilor din Ploiești.  Astfel, vineri, 27 noiembrie, de la ora 21.00, pe scenă va urca Trupa Zoom, avându-i invitați pe Lorin Lepădatu (saxofon) și Vika (voce). Sâmbătă, 28 noiembrie, tot de la ora 21.00, este programat concertul susținut de Rareș Totu Blues. Jam Session se încheie duminică, 29 noiembrie, cu concertul susținut la ora 21.00 de Irina Sârbu Band.

Ploiești Jazz Festival este un festival internațional organizat de Filarmonica “Paul Constantinescu” Ploiesti, desfășurat sub egida Ministerului Culturii, sub auspiciile Familiei Regala a României, în parteneriat cu Primăria Ploiești.

Curtea Berarilor