Ploiești Jazz Festival 2020 – Warm-up – 7-22 noiembrie 2020

Ploieștiul se transformă, pe parcursul acestei luni calendaristice, într-o capitală a jazz-ului.

“Caravana Ploiesti Jazz Festival”, TIR-uri din care va răsuna muzica și care poartă însemnele evenimentului, vor străbate principalele artere ale orașului sâmbătă, pe 7 și 21 noiembrie, de la ora 18.00. Zoom Trio va cânta din nou în autobuz, pe 11 și pe 18 noiembrie (miercuri), de la ora 12.00, în proiectul Jazz in the Bus, iar Dixieland by Ploiesti Brass Ensemble vă dă întâlnire sâmbătă, 21 noiembrie, la ora 12.00, în Ploiești Shopping City. Tot în Ploiesti Shopping City, duminică, 22 noiembrie, la ora 12.00, puteți asista la o demonstrație de Lindy Hop by Vertigo Dance School.

Ploiesti Jazz Festival este un festival internațional organizat de Filarmonica “Paul Constantinescu” Ploiești, desfășurat sub egida Ministerului Culturii, sub auspiciile Familiei Regala a României, în parteneriat cu Primăria Ploiești

Ploiești