Ploiești Jazz Festival XVIII – Grand Opening – 25 octombrie 2023

Ploiești Jazz Festival, ajuns la cea de-a XVIII-a ediție, se va desfășura în perioada 25-29 octombrie 2023 la Filarmonica Ploiești.

Marea deschidere a concertelor principale va avea loc pe data de 25 octombrie, cu următorul program:

“Feeling Good – A tribute to the Great American Songbook”
Orchestra Simfonică a Filarmonicii Ploiești feat. New Vegas Show
dirijor: Alexandru Ilie

“Swinging Voices & Jazz Notes”
Corul Filarmonicii Ploiești feat. Ploiești Jazz Trio
dirijor: Eduard Dinu

Pentru mai multe detalii și pentru a fi la curent cu ultimele noutăți, te invităm să vizitezi site-ul oficial al festivalului la adresa https://jazzploiesti.ro/ și să ne urmărești pe conturile de Social Media ale festivalului: facebook.com/jazzploiesti și instagram.com/jazzploiesti.

Concertul va fi transmis integral live pe Virtual Concert Hall iar biletele virtuale pot fi achiziționate de aici.

Abonamentele sunt în continuare disponibile, la prețul de 400 lei/5 zile (pensionar/elev/student 250 lei/5 zile) și pot fi achiziționate exclusiv de la Casa de Bilete a Filarmonicii.